
Het aantal “incidenten” waarbij zakenreizigers hulp inriepen is de afgelopen twee jaar verdrievoudigd. Dit heeft veiligheidspecialist Anvil woensdag bekendgemaakt op de eerste dag van de Business Travel Show in Londen.
“Dit betekent niet dat zakenreizen over de gehele linie gevaarlijker zijn geworden,” zegt Matthew Judge, de Group Managing Director van Anvil, “het melden van gebeurtenissen gebeurt veel vaker, mede door social media.”
De meeste aanvragen om hulp die bij Anvil binnenkwamen namens zakenreizigers van aangesloten bedrijven hadden betrekking op terroristische aanslagen, protestbijeenkomsten met geweld, vliegtuigongelukken en natuurrampen.
In een rapport A World of Risk, A World of Opportunity, zegt Anvil dat tussen mei 2014 en mei 2015 het aantal incidenten, gemeld door haar klanten wereldwijd, 24.000 incidenten was, waaronder 1.359 ‘high risk’ gevallen. Daar bovenop werd in 69.000 gevallen om medische assistentie gevraagd. Judge: “Uit ons onderzoek blijkt dat in 2014 en 2015 het aantal incidenten drie keer zo hoog was als in de jaren daarvoor.”
Anvil onderstreept dat niet alle gemelde incidenten ook daadwerkelijk een risico inhielden voor de zakenreizigers. Sommige ‘incidenten’ hadden betrekking op de weersomstandigheden of reisverbindingen per vliegtuig, per trein of over de weg.
Gemiddeld komen er bij Anvil nu drie incidenten per uur binnen. Judge vindt dat ondernemingen zich beter bewust moeten zijn van de risico’s die hun werknemers lopen tijdens een zakenreis. “Het berekenen van reisrisico’s moet deel uitmaken van hun dagelijkse calculaties en ze moeten weten hoe ze moeten reageren.”
