
Transavia zet sinds een aantal weken een chatbot in om met passagiers te communiceren via Facebook Messenger. De chatbot is in samenwerking met IT-bureau Mirabeau tot stand gekomen en bevindt zich nog in een testfase maar gaat toch al live.
De chatbot is passagiers van dienst bij het boeken van tickets. Mirabeau bracht het idee voor een automatische chatfunctie aan bij Transavia, en de twee bedrijven hebben de functie vervolgens gezamenlijk uitgewerkt. “Toen Mirabeau ons benaderde met het eerste voorstel, waren we direct enthousiast,” zegt Ines Verburgh, Innovation Lead bij Transavia. “We wisten dat chatbots ‘the next big thing’ zouden worden en Mirabeau heeft ons geholpen om er toegevoegde waarde voor Transavia mee te creëren.”
Tijdens de ontwikkeling is de bot eerst intern uitgetest binnen een kleine groep en naar aanleiding daarvan verbeterd. In enkele weken werd een eerste versie van de chatbot voor Facebook Messenger opgezet die nu voor een breder publiek wordt ingezet. Transavia verwacht dat de Flight Search Bot verder verbeterd kan worden nu het nog jonge product live is. Er bestaat daarmee een risico dat de conversatie nog niet altijd soepel verloopt. Dat is een risico dat Transavia graag neemt omdat het met dit innovatieve product voorop wil lopen. De bot kan met deze werkwijze snel worden geoptimaliseerd.
“De chatbots zijn gearriveerd en gaan niet meer weg,” aldus Ines Verburgh. “Bedrijven die nog niet hiermee aan de slag gaan zullen snel moeten overschakelen zodra dit de standaard wordt binnen de industrie, en wij verwachten dat dit een kwestie van maanden is.”