
Sabre Corporation neemt Farelogix over, zo hebben beide Amerikaanse bedrijven bekendgemaakt. Het gecombineerde technologiebedrijf moet het ‘end-to-end’ NDC-aanbod van Sabre versnellen.
De acquisitie moet nog goedkeuring krijgen van de mededingsautoriteiten in de Verenigde Staten en zal naar verwachting eind dit jaar, begin 2019 rond zijn.
Sabre, gevestigd in Southlake, Texas betaalt rond de 360 miljoen dollar voor Farelogix, dat haar hoofdkantoor in Miami heeft. De twee ondernemingen werkten al enkele jaren samen. Sabre wil Farelogix, dat 225 technologie-experts in dienst heeft, volledig integreren met haar eigen activiteiten.
NDC staat voor New Distribution Capability en is een programma van IATA, dat airlines in staat stelt een deel van de distributie van tickets weer zelf ter hand te nemen. De Global Distribution Systems, waar Sabre er een van is (de andere twee grote GDS’en zijn Travelport en Amadeus) kunnen ook een NDC-certificatie krijgen, op verschillende niveaus. Sabre heeft de hoogste NDC-certificatie: level 3.
Sabre lanceerde in augustus dit jaar haar Beyond NDC programma, samen met vier partners: American Airlines, American Express Global Business Travel, Carlson Wagonlit Travel en de Flight Centre Travel Group. Beyond NDC is in de woorden van Sabre ‘een samenwerkings-innovatie’ die de ontwikkeling, integratie en het testen van ‘end-to-end’ oplossingen mogelijk maakt binnen NDC.