
Zakenreisorganisatie CWT wil zijn ecologische voetafdruk aanzienlijk verkleinen door het ondertekenen van het Science Based Targets Initiative.
Tijdens de klimaatconferentie van Parijs 2015 kwam de afspraak om de opwarming van de aarde onder de tweegradengrens te houden. Maar de markt loopt vooruit op de beleidsmakers, met nieuwe cijfers en benchmarks. Een concreet voorbeeld hiervan is het Science Based Targets Initiative (SBTI): een samenwerking tussen onder meer het Global Compact-programma van de Verenigde Naties, het Wereld Natuur Fonds en het World Resources Institute. Zij doen op wetenschappelijk onderzoek gebaseerde voorstellen voor een duurzaam beheer van natuurlijke hulpbronnen.
Gecoördineerde uitstootvermindering
Het idee achter de Science Based Targets (SBT’s) is eenvoudig: steeds meer bedrijven maken uitstootvermindering of beperkte klimaatverandering tot onderdeel van hun korte- of langetermijnstrategieën. En hoe meer organisaties hun inspanningen op het gebied van uitstootvermindering coördineren – met bijvoorbeeld gebruikmaking van SBT’s – des te sneller wordt de kritische massa bereikt die nodig is om de gevolgen van klimaatverandering te beperken.
“CWT werkt aan het bouwen van een robuust programma op basis van klimaatwetenschap, door het stellen van op wetenschap gebaseerde doelen (SBT’s),” zegt Françoise Grumberg, Vice President CWT. “We gaan nauw samenwerken met onze hele waardeketen om elkaar te ondersteunen bij het bereiken van onze klimaatdoelstellingen, verder bij te dragen aan de duurzame ontwikkelingsdoelen van de VN en te werken aan de overgang naar een koolstofarme economie.”
Afbeeldingen © CWT
