
ANVR, de brancheorganisatie van reisondernemingen, is “gematigd positief” over de reismarkt dit jaar. Dit zei directeur Frank Oostdam donderdagavond op de nieuwjaarsbijeenkomst van zijn organisatie in Baarn.
“Ik heb wel mijn reserves, kijk alleen maar naar wat er gisteren in Parijs is gebeurd (de twaalf doden door een terroristische aanslag op het satirische blad Charlie Hebdo, red.). Maar als de geopolitieke situatie geen roet in het eten gooit staan de economische indicatoren op groen,” aldus Oostdam.
Hij wees op de verwachte economische groei van 1,5 procent, een stijging van het besteedbaar inkomen en een toename van het consumentenvertrouwen. “De particuliere consumptie neemt toe. Daar moeten we toch een graantje van mee kunnen pikken na een aantal jaren van krimp.”
De zakelijke accounts zijn nog steeds zeer “gefocust op de kosten”, aldus Oostdam, maar hij constateert ook dat deze branche “wel weer wat meer gaat voor kwaliteit in de dienstverlening en dat biedt kansen”.
Voor de MICE-sector denkt de ANVR dat de nieuwe werkkostenregeling, die op 1 januari 2015 is ingegaan nadelig zal uitwerken. Oostdam: “Daarnaast merken de MICE-bedrijven dat ze te maken hebben met steeds kortere ‘leadtimes’, korter durende reizen en bestemmingen dichterbij huis.”
