
American Express gaat definitief haar mondiale zakenreistak onderbrengen in een joint venture. Zoals in september 2013 bekend werd gemaakt, gaat het om een 50/50 samenwerking met investeringsgroep Certares.
De zakenreisactiviteiten van Amex worden ondergebracht in een holding. Certares investeert 900 miljoen dollar in haar belang.
De groep die door Certares werd samengesteld omvat Qatar Investment Authority via diens dochteronderneming Qatar Holding LLC, fondsen gemanaged door beleggingsgroep BlackRock, Certares zelf en de financiële instelling Macquarie Capital.
De merknaam blijft American Express Global Business Travel en aan de dienstverlening verandert niets, aldus Amex.
De joint venture moet nog worden goedgekeurd door de betrokken autoriteiten. De verwachting is dat de joint venture in het tweede kwartaal van 2014 van kracht wordt.
De zakenreistak van Amex omvat 14.000 medewerkers in 139 landen. Jaarlijks zijn zij verantwoordelijk voor 19 miljard dollar aan reistransacties.
