
De ANVR heeft vandaag een ‘white paper’ gepubliceerd over Brexit en de reisbranche, waarin staat dat de gevolgen voor de Nederlandse reisbranche ‘vrij beperkt’ zullen zijn.
De ANVR gaat in op de gevolgen voor reisdocumenten, bagage, fiscaliteit en op de reizen zelf, zowel bij een ‘deal’ als ‘no deal’ Brexit. Dat de reisbranche weinig last zal hebben van het vertrek van het Verenigd Koninkrijk uit de EU, in de nacht van 29 op 20 maart, komt volgens de ANVR onder meer door de noodmaatregelen van de EU, het No-deal Contingency Action Plan.
Ook de wettelijke stappen in de UK, specifieke regels voor EU-consumentenbescherming en het one-stop security system van de EU, waardoor bagage vanuit het VK niet nogmaals in de EU hoeft te worden gescreend, helpen de reisbranche bij de overgang, of het nu een harde of zachte Brexit wordt.
Frank Oostdam, directeur/voorzitter van de ANVR, zegt in een verklaring: “Onze analyse is dat de directe gevolgen voor de Nederlandse reisbranche, anders dan bij het transport van goederen, wel meevallen. Indirect heeft de Brexit en de onzekerheid hierover echter wel behoorlijke gevolgen voor de Nederlandse economie.”