
De CEO’s van de vijf grootste Europese airline (groepen) komen woensdag in Brussel bijeen om een gezamenlijke visie voor de toekomst te schetsen in het kader van een nieuwe Europese Aviation Strategy. Dat hebben ze bekendgemaakt via een persbericht.
Het gaat om Alexandre de Juniac van Air France-KLM, Carolyn McCall van easyJet, Willie Walsh van IAG, Carsten Spohr van Lufthansa en Michael O’Leary van Ryanair.
De vijf CEO’s komen woensdag voor het eerst in deze samenstelling bijeen om de handen ineen te slaan ten behoeve van de lobby voor de ontwikkeling van een nieuwe Europese Aviation strategie. “Die zal zorgen voor groei en banen in Europa en passagiers lagere tarieven en meer keuze geeft,” aldus de persverklaring.
De airlines reageren hiermee op de consultatie van EU-commissaris van Transport, Violeta Bulc over de nieuwe Europese Aviation Strategy. Volgens een woordvoerster zijn de airlines weliswaar concurrenten van elkaar, maar denken ze over veel onderwerpen hetzelfde en dat willen zij woensdag duidelijk maken.
