Transavia is samenwerking aangegaan met Bit, een onderzoeksorganisatie in Amsterdam, gericht op technische innovaties die de luchtvaart zouden kunnen verduurzamen.
De dochtermaatschappij van KLM zegt in een verklaring dat Bit, gevestigd op het Amsterdamse Science Park, ‘de vijftig beste technische talenten’ herbergt, die prototypen van hardware, software en artificial intelligence ontwikkelen voor ‘toonaangevende bedrijven.’
De onderzoekers van Bit zijn afkomstig van de TU Delft en van de Universiteit van Amsterdam (UvA).
De samenwerking met Bit past in het beleid van Transavia dat erop is gericht de uitstoot van CO2, te verlagen. Transavia investeerde de afgelopen jaren veel in duurzaamheid. De CEO, Mattijs ten Brink, noemt als voorbeelden vlootvernieuwing met zuiniger toestellen, winglets aan de uiteinden van de vleugels en verduurzaming van brandstof.
“Daarnaast hebben we op de grond activiteiten als de inzet van zonnepanelen, gebruik maken van groene energie en het grijze water en de inzet van elektrische voertuigen. Ook lopen er projecten om afval te verminderen aan boord,” aldus Ten Brink.
“We zoeken op alle vlakken de samenwerking met partners zoals nu met deze UvA en TU Delft alumni die tot de besten van hun lichting behoren. Zij kunnen gericht innovaties onderzoeken en ons helpen om met behulp van bijvoorbeeld artificial intelligence zuiniger te vliegen.”

