
Door te weinig personeel bij afhandelaar Viggo kon Transavia deze week niet alle bagage meenemen, zo bevestigt een woordvoerder aan Zakenreis. In één geval besloten de piloten op Schiphol zelf de koffers maar te laden.
“Het klopt dat op drie vluchten geen en op zeven vluchten maar een deel van de bagage is meegenomen vanaf Schiphol,” aldus de woordvoerder. “Iedere koffer die niet meegaat is er één te veel, maar bedenk wel dat dit was op 600 vluchten in een week.” Het probleem zat niet bij Transavia zelf – de meeste airlines hebben de afhandeling uitbesteed – maar bij uitvoerend partner Viggo, die te weinig mensen ter beschikking had.
Bij één vlucht, waarvan passagiers beelden op Twitter hebben gezet, laadden de piloten van Transavia zelf de bagage in het toestel. De woordvoerder: “Ja dat is inderdaad gebeurd. Het ging om twee bevlogen en krachtdadige collega’s die zagen dat er niet genoeg laders waren en daarom spontaan insprongen. Het is geen beleid van Transavia, maar op zich vinden we zoiets prima.” De situatie rond de bagage is inmiddels opgelost, Viggo heeft meer personeel ingezet, aldus de woordvoerder.
Over de gehele linie ziet Transavia een stijgende lijn in de boekingen. De capaciteit (aantal stoelen) zit momenteel weer op 85 procent van die in topjaar 2019. Wat dit betekent voor de bezettingsgraad wil de woordvoerder ‘uit concurrentieoverwegingen’ niet noemen. “Het gemiddeld aantal mensen aan boord groeit, maar er is nog wel plek.”

