CEO Carolyn McCall verlaat eind van dit jaar easyJet. Ze stapt over naar het Britse commerciële tv-station ITV. Dit heeft de airline vandaag bekendgemaakt. McCall blijft zolang haar huidige taken uitvoeren.
McCall (55) was sinds 2010 CEO van de Britse prijsvechter. John Barton, voorzitter van de Raad van Commissarissen van de airline zegt in een verklaring: “Het managementteam dat Carolyn McCall bij elkaar heeft gebracht en geleid, heeft easyJet’s presentaties op alle fronten sinds 2010 getransformeerd.” Barton spreekt verder over ‘robuust en aanhoudend financieel succes dat is gedeeld met de aandeelhouders door het verdrievoudigen van de waarde van het aandeel easyJet en het uitkeren van GBP 1,2 miljard aan dividend.’
McCall zelf zegt dat zij ‘een erg lastige beslissing’ heeft moeten nemen. “Ik heb zeven geweldige jaren meegemaakt bij easyJet. EasyJet is een structurele winnaar in een uitstekende positie en ik zie er naar uit om een loyale klant te zijn de komende jaren. Ik zal easyJet enorm missen, in het bijzonder de medewerkers bij wie de Orange Spirit er voor zorgt dat ze dagelijks hun best doen om reizen gemakkelijk en betaalbaar te maken voor onze passagiers.”
Verbeterde trend
EasyJet’s financiële update over het derde kwartaal wordt donderdag 20 juli gepubliceerd. De airline verwacht een ‘verbeterde trend’ te rapporteren over de omzet per stoel, zoals in mei is aangekondigd bij de resultaten van het eerste halfjaar, ‘ondersteund door een sterke bezettingsgraad’ in het derde kwartaal.
EasyJet is intussen druk bezig een dochterbedrijf op te zetten in Oostenrijk, dat moet fungeren als de toekomstige commerciële basis binnen de Europese Unie, nadat de UK de EU heeft verlaten. Carolyn McCall was een groot tegenstander van Brexit, maar kwam met plan B: de basis in Wenen, nadat een kleine meerderheid van de Britten in juni vorig jaar toch voor Brexit stemde.

