De Lufthansa Group verhoogt de GDS-toeslag in het Verenigd Koninkrijk per 1 juni van 11,30 pond (12,90 euro) naar 14 pond (16 euro). Reden is de aanhoudende devaluatie van de Britse munt.
Toen Lufthansa in 2015 de heffing invoerde, onder de naam Distribution Cost Charge (DCC) was zestien euro omgerekend 11,30 pond. Sindsdien is de euro veel sterker geworden ten opzichte van het pond.
Lufthansa heeft nu besloten de tarieven weer gelijk te trekken voor alle tickets die direct worden geboekt bij de leden van de groep; behalve Lufthansa zelf zijn dat Austrian, Swiss en Brussels Airlines.
SPRK
De toeslag geldt voor tickets bij een reisagent die via een GDS lopen, zoals Travelport, Amadeus en Sabre. Onveranderd blijft de situatie dat de DCC niet geldt voor boekingen via de Direct New Distribution Capability (NDC) van Lufthansa, een nieuw systeem van technologie die de distributie door derden mogelijk maakt van vliegtickets en aanvullende producten (ancillaries). Ook het SPRK boekingsplatform van Lufthansa is zonder toeslag.
Volgens Lufthansa is ‘een groeiend aantal reisagenten’ in de UK overgestapt op Direct NDC, waarmee ze een prijsvoordeel oplopend tot 68 euro per ticket zouden kunnen behalen ‘in vergelijking met de traditionele GDS.’
Ondanks verzet van reisagenten voerden na Lufthansa ook de twee concurrenten International Airlines Group (IAG) en Air France-KLM een heffing in voor GDS-boekingen.
De Europese luchtvaartmaatschappijen maken gebruik van de NDC-techniek, die is ontwikkeld door IATA, de brancheorganisatie. IATA werkt aan een voortdurende verfijning van NDC. De jongste upgrade heet One Order, waarbij alle producten voor een en dezelfde reis, inclusief die van derde partijen zoals hotels en autoverhuurders, zijn geïntegreerd onder één boekingsnummer.
Lufthansa kreeg vorige week als eerste airline de One Order certificatie van IATA.

