KLM houdt er rekening mee dat niet alle vluchten naar Hongkong de komende tijd doorgang kunnen vinden als gevolg van de aanhoudende onrust in de stad.
KLM voert een dagelijkse vlucht uit naar Hongkong, maar waarschuwt nu dat de ongeregeldheden in de Chinese stad ertoe kunnen leiden dat vluchten moeten worden geannuleerd. Hoewel KLM geen cijfers over de bezettingsgraad geeft, is op basis van statistieken van de luchthaven van Hongkong bekend dat de passagiersaantallen naar en van de stad de afgelopen maanden fors zijn teruggelopen.
Hongkong is al jaren een belangrijke bestemming, zowel voor zakelijk verkeer als leisure. De afgelopen tijd is het evenwel zeer onrustig in de stad. Een deel van de inwoners protesteert regelmatig tegen wat zij zien als een te grote invloed van de centrale regering in Beijing.
De voormalige Britse kroonkolonie Hongkong is sinds 1997 deel van China, maar mag tot 2047 een autonome status behouden. De demonstranten vinden dat China morrelt aan die status aparte. Regelmatig – vooral in de weekeinden – gaan ze de straat op. Daarbij gaat het er vaak hard aan toe: de betogers belagen de politie, die met harde hand terugslaat.
In augustus was de luchthaven van Hongkong enige tijd een van de locaties waar de demonstranten actie voerden. De politie heeft de toegang daarna afgesloten, waardoor het luchtverkeer doorgang kan vinden.

