
De ‘Open Allies for Airfare Transparancy’, een Amerikaanse vereniging van zo’n vierhonderd distributiekanalen, corporate travel managers, reisagenten, et cetera, heeft IATA opgeroepen om resolutie 787, die de New Distribution Capability (NDC) omvat, opnieuw in te dienen bij het Amerikaanse ministerie van Transport.
IATA wil groen licht voor deze resolutie, zodat het een nieuwe distributiestandaard kan introduceren in de luchtvaart, waarmee het onder andere mogelijk wordt om gepersonaliseerde aanbiedingen te doen aan klanten (zie deze demo).
Tijdens de algemene vergadering van IATA in Kaapstad op 3 juni jl. hebben de leden van de branchevereniging voor luchtvaartmaatschappijen een resolutie aangenomen, waarin enige nuances zijn aangebracht ten opzichte van 787. Het gaat volgens Open Allies om privacyzorgen en de vrees dat bepaalde klantsegmenten hogere tarieven gaan betalen als gevolg van de personalisatiemogelijkheid van het NDC. Desgevraagd zei Tony Tyler, directeur-generaal van IATA hierover het volgende tegen ZAKENREIS: “Er is geen sprake van dat we met de NDC reisagenten willen omzeilen. Het is evenmin zo, dat consumenten worden verplicht om persoonsgegevens bekend te maken: dat is hun vrije keuze. Ook anoniem kun je gewoon prijzen met elkaar vergelijken. En het zou volkomen idioot zijn wanneer airlines trouwe klanten hogere tarieven zouden berekenen. Dan ben je die loyaliteit zo kwijt.”
Meer over IATA’s NDC leest u in de komende ZAKENREIS. Nog geen abonnement? Kijk hier voor meer informatie.

