Emirates heeft haar gebroken boekjaar dat eindigde op 31 maart afgesloten met een winst van 1,2 miljard dollar bij een omzet van 24,2 miljard dollar. Beide cijfers zijn records, aldus Emirates bij de bekendmaking van de cijfers donderdag. Gedurende het boekjaar vlogen 49,3 miljoen passagiers met de maatschappij uit Dubai, ook dat is een record.
De vloot werd uitgebreid met 24 nieuwe toestellen, waaronder twaalf Airbus A380’s en tien Boeing 777-300ER’ en bestaat nu in totaal uit 231 toestellen. In de loop van het jaar werden tien vliegtuigen uitgefaseerd. “Daarmee komt de gemiddelde leeftijd van de vloot uit op 75 maanden. Ongeveer de helft van het gemiddeld in de sector van 140 maanden,” merkt Emirates op.
Aan brandstof gaf de luchtvaartmaatschappij 7 procent minder uit, maar nog altijd 7,8 miljard dollar. Daarmee zijn de brandstofkosten goed voor 35 procent van de kosten. De operationele kosten kwamen in totaal 6 procent hoger uit.
De daling van de brandstofprijzen werd volledig teniet gedaan door valutaschommelingen en maatregelen in verband met de Ebola-uitbraak en conflicten in bepaalde regio’s. Verder werd het resultaat negatief beïnvloed door onderhoud aan één van de banen op Dubai airport. Emirates moest daardoor 19 toestellen aan de grond houden, waardoor de capaciteit met 9 procent afnam. Dat scheelt 436 miljoen euro.
Emirates ziet de economische onzekerheid en de daarmee samenhangende valutaschommelingen als een uitdaging voor het komende jaar. “Evenals de sluimerende dreiging van protectionistische maatregelen in bepaalde landen.”

