
Donderdag zal een deel van het grondpersoneel van KLM voor het eerst actie voeren op Schiphol om hun cao-eisen kracht bij te zetten. Dit meldt FNV Luchtvaart woensdag, vlak na de bekendmaking van de halfjaarcijfers van Air France-KLM in Parijs.
Dinsdagavond 18:00 uur verliep het ultimatum van FNV Luchtvaart aan KLM. “Omdat KLM niet inhoudelijk is ingegaan op de cao-eisen van het grondpersoneel heeft het actiecomité besloten de acties door te laten gaan. Daarbij wordt uiteraard rekening gehouden met de belangen van passagiers en zullen geen concessies aan de veiligheid worden gedaan,” zegt Zakaria Boufangacha, bestuurder FNV Luchtvaart.
Vanochtend presenteerde Air France-KLM haar halfjaarcijfers. Boufangacha: “De cijfers zijn wederom een verbetering ten opzichte van vorig jaar. De operationele winst is verbeterd en de kosten zijn verlaagd alsmede de schuld. Je ziet wel dat er druk staat op de ticketprijzen. Maar al met al gaat het goed met KLM en zien we dat er ruimte is om weer te investeren in personeel. Wij hebben bij de vorige cao onze verantwoordelijkheid genomen en flink aan arbeidsvoorwaarden ingeleverd, maar deze race naar de bodem moet nu echt stoppen.”
Andere grondbonden behalve FNV hebben ook niet getekend voor de nieuwe cao, maar zien niet direct reden voor actie. Zij willen de onderhandelingen in de late zomer voortzetten en bespreken het voorstel de komende weken met hun leden.

