
Brazilië beschuldigt Canada van ongeoorloofde subsidies aan Bombardier. De Braziliaanse minister van Buitenlandse Zaken, Jose Serra wil, een onderzoek van de wereldhandelsorganisatie (WTO) naar de mogelijke steun. De laatste jaren hebben Brazilië en Canada vaker bij de WTO bezwaar gemaakt tegen mogelijke staatssteun ten behoeve van de eigen vliegtuigbouwers.
Serra zegt dat de Candadese provincie van Quebec een miljard dollar heeft geïnvesteerd in Bombardier. Brazilië maakt een van de ergste economische recessies sinds generaties door, zo’n twee miljoen banen zijn in de afgelopen jaren verloren gegaan. Het Braziliaanse Embraer en Canadese Bombardier vervaardigen allebei toestellen voor de short en medium haul.
De provincie Quebec heeft dit jaar een belang van bijna vijftig procent genomen in de CSeries, het nieuwste vliegtuigtype van Bombardier. Daarnaast overlegt Bombardier met de Canadese federale overheid over een mogelijke investering in de CSeries, een project dat kampt met grote budgetoverschrijdingen.
Ook Embraer zelf heeft gedreigd de financiering van Bombardier aan de kaak te stellen. Volgens de fabrikant is het een oneerlijk voordeel voor Bombardier ten opzichte van Embraers concurrerende E-Jets.

