Boeing heeft maandag topman Dennis Muilenburg per direct ontslagen wegens de crisis rondom de 737 MAX. Het besluit komt niet onverwacht, de CEO was in oktober al op een zijspoor gezet. De voorzitter van het bedrijf, David Calhoun, treedt volgende maand aan als opvolger.
In een verklaring spreekt Boeing over ‘managementsveranderingen’ aan de top. De enige zin in het bericht die is gewijd aan Muilenburg – sinds 2015 de CEO – is dat hij ‘per direct stopt’. Geen loftuitingen over zijn bijdrage aan het bedrijf. Het betekent dat het Boeing heel hoog moet hebben gezeten.
“De Raad van Bestuur besloot dat een verandering in het management nodig is om het vertrouwen in het bedrijf, maar ook de relaties met toezichthouders, klanten en alle andere stakeholders, te herstellen,” zegt Boeing in de verklaring. David (Dave) Calhoun zal vanaf 13 januari 2020 de nieuwe CEO zijn. De komende drie weken neemt de huidige CFO Greg Smith de positie waar als interim-CEO.
Crisis Boeing
Boeing verkeert vermoedelijk in de diepste crisis van zijn bestaan. De 737 MAX staat al negen maanden aan de grond, na twee ongelukken in oktober 2018 en maart 2019, die aan 346 mensen het leven kostten. Zicht op terugkeer van het toesteltype in actieve dienst is er nog niet.
Vorige week besloot het bedrijf de productie van de Boeing MAX voorlopig te staken. Er is een stuwmeer aan toestellen ontstaan, die nergens naar toe kunnen, want vliegen met de MAX is momenteel niet toegestaan.
Dit alles wordt uiteindelijk de topman aangerekend en dat was Dennis Muilenburg. In oktober moest hij zijn dubbelfunctie als voorzitter al opgeven en dat was de aanzet tot zijn volledige verwijdering.

