Singapore Airlines vliegt op 9 mei voor het eerst met haar nieuwe Airbus A350-900 tussen Singapore en Amsterdam. De A350 wordt daarna dagelijks ingezet op de route, vice versa.
Op 2 maart ontvangt Singapore Airlines (SIA) haar eerste A350 in Toulouse. Voorafgaand aan de non-stop vluchten naar Amsterdam zullen de Singapore Airlines A350’s op tijdelijke basis worden ingezet op geselecteerde bestemmingen binnen Azië, met als doel het trainen van de bemanning. Aanvullend zal in juli de A350-900 ook worden ingezet op Düsseldorf, de nieuwste bestemming binnen in het Singapore Airlines netwerk.
Singapore Airlines heeft 67 Airbus A350-900 toestellen in bestelling, waaronder zeven van een ultra-lange-afstands-variant die in 2018 worden geleverd. Deze zullen worden ingezet op non-stop vluchten tussen Singapore en bestemmingen in de Verenigde Staten.
“Door de geavanceerde technologie en superieure operationele efficiëntie, met onder andere kenmerken zoals hogere plafonds, grote ramen, een extra brede rompdiameter en speciaal ontworpen verlichting om jetlag te verminderen, zal de nieuwste toevoeging aan de Singapore Airlines vloot passagiers een verbeterde reiservaring bieden,” zegt SIA in een verklaring.
De eerste A350’s van SIA bieden plaats aan 253 passagiers in drie klassen: 42 stoelen in business class, 24 in premium economy class en 187 in economy class.

