
De vliegtarieven en beschikbaarheid van Ryanair worden vanaf nu weergegeven in Google Flight Search, een metazoekmachine.
Gebruikers van Google Flight Search in Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje, Canada en de VS kunnen gebruikmaken van de nieuwe dienst.
Tot nu toe heeft Google Flight Search zich vooral gericht op de Amerikaanse markt. Met de toevoeging van Ryanair probeert Google ook voet aan de grond in Europa te krijgen. De tool is bij uitstek geschikt voor koopjesjagers, omdat het naast de gevraagde reis ook alternatieve, goedkopere luchthavens en reisdata weergeeft.
Tot nu toe deed Ryanair er alles aan om zelf de distributie van haar vliegtickets en aanverwante diensten te domineren via de eigen website. Topman Michael O’Leary heeft echter erkend dat de rek uit de Europese markt is. Ryanair moet dus op zoek naar nieuwe passagiersstromen en doet dat onder andere door te flirten met de corporate markt, te praten met computerreserveringssystemen (GDS’en) over distributiemogelijkheden en door de samenwerking met Google. O’Leary liet eerder al weten dat Ryanair samenwerkt met Google aan een nieuw zoek- en boeksysteem, dat de populaire site Skyscanner naar de kroon zal steken. Dat blijkt dus om het reeds bestaande Google Flight Search te gaan.


