
Charles de Gaulle schrapt de bouw van T4. Holding ADP, waar Schiphol een belang van 8 procent in heeft, zegt dat het besluit “een van de uitvloeisels van de corona-crisis” is.
De aanleg van een vierde terminal werd in 2018 overeengekomen, met een kostenraming van negen miljard euro. De bouw zou in 2025 beginnen en had Charles de Gaulle (CDG), de grootste airport van Parijs, op termijn nog eens een extra capaciteit van 40 miljoen passagiers op jaarbasis moeten geven. In topjaar 2019 deden 76 miljoen passagiers CDG aan, maar vorig jaar kelderde dit aantal als gevolg van de pandemie naar 22,3 miljoen.
Aéroports de Paris (ADP), de uitbater van Charles de Gaulle en Orly, de andere grote luchthaven van Parijs, verwacht geen snel herstel van de luchtvaart en zet de uitbreiding daarom niet door. ADP verwijst voorts naar klimaatdoelen als motief. De minister van Ecologische Transitie, Barbara Pompili, heeft in een vraaggesprek met Le Monde gezegd dat “het verouderde project” van Terminal 4 niet langer “in lijn is met het milieubeleid” van de regering van premier Jean Castex.
De Franse staat heeft een meerderheidsbelang van 50,6 procent in het luchthavenbedrijf. ADP zegt nu van de twee luchthavens van Parijs “leiders in groene luchtvaart” te willen maken.